Zapisnik 12. seje - 13. decembra 2017

Svet krajevne skupnosti                                                                      Radovljica, 14.12.2017

12. redne seje sveta, ki je bila dne 13.12.2017 ob 18.00 uri v prostorih Krajevne skupnosti, Prešernova 2b, Radovljica

Prisotni: Andrej Golčman, Ivana Varl, Rok Andres, Marko Markelj, Romuald Jovan, Irena Resman, Vesna Goričan, Slavko Kunčič, Tatjana Marina Ravnik,

Opravičeno odsotni: Marko Podržaj, Stanislav Rozman, Jana Kolman,

Odsotni: Boris Sodja, Januša Avguštin,

Odsotni vabljeni;

Prisotni ostali: Zdenka Pogačar (Mlaka)

1. 1.Pregled in potrditev dnevnega reda in zapisnika zadnje seje.
  2. 2.Pobude in vprašanja.
  3. 3.Investicije v letu 2017.
  4. 4.Razno.

Dnevni red je bil soglasno sprejet in potrjen. Zapisnik je bil soglasno sprejet in potrjen.

Gospa Zdenka Pogačar (Cesta na Mlako pri Radovljici) se je v imenu krajanov Mlake zahvalila za opravljeno delo na Cesti na Mlako in izrazila željo, da se z deli (odbojna ograja, nadaljevanje preplastitve, obračališče) nadaljuje v naslednjem letu, kar so prisotni tudi zagotovili.

Pobude in vprašanja.

-          Ga. Varl: ureditev prometa na Gradnikovi ulici? Odgovor g. Golčman: Občina načrtuje enosmerni promet po Gradnikovi ulici (proti Žagarjevi bi bila zapora) kar bi bi povzročilo bistveno več prometa mimo stanovanjskih blokov v prvi vrsti proti Radovljici in bistveno podljšanje poti v smeri proti osnovni šoli in npr. Trgovini SPAR , stanovalcem Gradnikove bi se pot podaljšala tudi do 800m, načrtuje se krožišče Gorenjska cesta-Triglavska ulica-Gradnikova ulica. Projekt naj bi dobili v obravnavo.

-          Predsednik je navzoče tudi seznanil, da bo Cankarjeva ulica postala enosmerna, na enem pasu je predvideno bočno parkiranje, promet proti Kajuhovi ulici, cona umirjenega prometa, brez fizičnih sprememb infrastrukture.

-          Medobčinski inšpektorat in redarstvo je potrebno opozoriti, da dosledno dnevno sankcionirajo parkiranje vozil po pločnikih v Gradnikovi ulici.

-          Ga. Marina t. Ravnik: Občini posredovati pobude po ureditvi perečih zadev:

-urgirati odgovor glede parkiranja pred garažo na parkirišču ob gostilni Kunstelj,

-opozoriti na čiščenje ravne strehe na trgovini Merkator (ob Kranjski 13) kjer so poginuli golobi, nesnaga,…

-urgirati odgovor kdaj se načrtuje preureditev železniške postaje Radovljica (dostop za invalide, dvigalo,…)

-predlagati ureditev cone 30km/h na celotni Langusovi ulici,

-predlagati ukrep za umirjanje prometa (dvig križišča) Ljubljanska-Šercerjeva-Langusova ulica.

- G. Andres: predlaga nabavo 3 klopi urbane opreme za območje Predtrga – krajani naj določijo primerne lokacije (javne površine ali zasebne s soglasjem), nato KS nabavi klopi

Investicije v letu 2017.

Pregledano je bilo Poročilo o izvajanju investicij v KS Radovljica v letu 2017 (priloga), predsednik je podal še dodatne obrazložitve, na poročilo ni bilo pripomb.

-          Prisotni so prejeli knjigo o arhitektu Ivanu Vurniku Na brzicah življenja, nakar se je nadaljevalo druženje in pogovori o vsakdanji problematiki.

Seja je bila končana ob 19.10 uri.

Predsednik Sveta KS: