Zapisnik 10. seje - 22.03.2017

Svet krajevne skupnosti                                                                     Radovljica, 23.3.2017

10. redne seje sveta, ki je bila dne 22.3.2017 ob 19.00 uri v prostorih Krajevne skupnosti, Prešernova 2b, Radovljica

Prisotni: Andrej Golčman, Stanislav Rozman, Vesna Goričan,  Romuald Jovan, Jana Kolman, Irena Resman, Rok Andres, Slavko Kunčič,

Opravičeno odsotni: Ivana Varl, Marko Markelj, Marko Podržaj,

Odsotni: Boris Sodja, Januša Avguštin, Tatjana Marina Ravnik,

Odsotni vabljeni; Peter Ravnihar - DUR

Prisotni ostali: Lotrič Miro

1. 1.Pregled in potrditev dnevnega reda in zapisnika zadnje seje.
  2. 2.Pobude in vprašanja.
  3. 3.Poslovno poročilo za leto 2016.
  4. 4.Osnutek programa dela 2017.
  5. 5.Razno.

-          Vloga Župnije Radovljica

-          Sodelovanje pri projektih DU Radovljica

Dnevni red je bil soglasno sprejet in potrjen. Zapisnik je bil soglasno sprejet in potrjen.

Pobude in vprašanja.

KS Radovljica daje Občini Radovljica – Oddelku za infrastrukturo, okolje, prostor in investicije naslednje pobude:

-          Preveri naj se možnost namestitve luči javne razsvetljave na Gorici (klanec od prve hiše na levi strani do vrha klanca),

-          Občina Radovljica naj uredi premoženjsko pravne zadeve na Poljski poti Radovljica in namesti luči javne razsvetljave do hiše Poljska pot 1,

-          Dokončno naj se razreši status parkirnega mesta na prvem parkirišču za gostilno Kunstelj, kjer je dostop v garažo Kunstelj z nevsklajenimi oznakami na parkrišču in objektu

-          Pri letni obnovi talnih oznak parkirišč v Radovljici naj se preveri možnost širitev parkirnih mest na 2,5m za lažje parkiranje,

-          Preveri naj se možnost zmanjšanja hitrosti (iz 70 km/h na 50 km/h ) na cesti proti semaforiziranem križišču pri Šparu (bivša magistralka).

Pobuda Občini Radovljica – oddelku za družbene dejavnosti: skuša naj se urediti enoten ažuren  koledar vseh dogodkov v Radovljici, ki bo vedno dostopen vsem občanom.

Pobuda Občini Radovljica - Medobčinskemu inšpektoratu in redarstvu občin Radovljica in Naklo: pristopi naj se k ureditvi neustreznih živih mej tudi v Novi vasi, saj so nevarne za udeležence v prometu.

Pobude Komunali Radovljica:

-          v programu letne obnove  naj se uredi notranjost vseh mrliških vežic (osvetlitev, leseni deli, odstranitev šip steklene pregrade )

-          nasuje naj se del makadamske poti Nova vas – letališče Lesce.

Poslovno poročilo za 2016.

Predsednik je navzoče seznanil s Poslovnim poročilom za leto 2016, ki je bilo soglasno sprejeto in potrjeno.

Osnutek programa dela 2017.

Predstavljen je bil osnutek programa dela za leto 2017, v katerem je nekoliko več investicijskih sredstev kot v preteklih letih zaradi prenosa iz leta 2016 za obnovo ceste na Mlako.

Za Vurnikove dni – praznik KS Radovljica 2017 se nameni maksimalno 8.200.-€ bruto za celoten program vključno z vsemi dogodki in oglaševanjem; za avtobus v Maribor je obvezno sofinanciranje udeležencev. Program izvede Center arhitekture Slovenije – ga. Barbara Viki Šubic.

Osnutek programa je bil soglasno sprejet in potrjen.

Dodatnih predlogov ni bilo .

-          Pobuda DU Radovljica: KS Radovljica se bo vklučila v skupno organiazcijo dogodkov, s čemer bo vzpostavljeno večje sodelovanje v kraju .

-           KS neposredno ne bo sofinancirala programov DU Radovljica, sodeluje pa tako, da omogoči brezplačno oglaševanje njihovih dogodkov z njihovimi transparenti. Meritev krvnega sladkorja se ne financira, saj imajo upokojenci 4x letno brezplačno možnost meritev krvnega sladkorja, pritiska in holesterola ter pogovor z zdravnikom že ob testu hoje na 2km, ki jih redno izvaja ZD Radovljica.

-          Župnija Radovljica - pobuda za prispevek pri obnovi kora: do naslednje seje se prouči o možnosti prispevka k obnovi kora kot dela kulturnega spomenika . .

-          Povišanje nivoja cestišča pred Novo vasjo (g. Lotrič): glede tega vprašanja še ni natančnega odgovora. Predsednik pridobi odgovor glede termina realizacije s strani Občine . KS je za investicijo predvidela sredstva v osnutku Programa dela za leto 2017.

Seja je bila končana ob 20.30 uri.

Predsednik Sveta KS: